מה זה SEO?

SEO לאתר שלך

SEO אלו ראשי תיבות של הביטוי Search Engine Optimization – אופטימיזציה למנועי חיפוש. האופטימיזציה נועדה לסייע בקידום אתרי אינטרנט בתוצאות החיפוש במנועי חיפוש. ראו ערך וויקיפדיה או התייחסות של גוגל.

SEO הינו תהליך שתפקידו "לשכנע" את מנועי החיפוש, כי האתר שלכם יותר רלוונטי מאתרים אחרים, עבור מילות מפתח נבחרות. SEO מתבצע לרוב עבור גוגל, מפני שגוגל הוא מנוע חיפוש פופולארי ורוב החיפוש עובר דרכו. מדובר במאות מיליוני בקשות ליום!

SEO זה חלק משיווק באינטרנט. אמרנו שיווק? לכולם ידוע כי שיווק הכי טוב זה מפה לאוזן. אני מוסיף ואומר: מגוגל לגולש, באמצעות תוצאת חיפוש טבעית, המוצגת כתשובה לשאילתה שהגולש ביצע זה עתה. מחקרים שנעשו מראים, כי מי שמחפש בגוגל צופה לרוב רק בתוצאות הראשונות שמנוע החיפוש מציג.

תוצאות חיפוש מעמודי תוצאות אחרים כמעט ואינן מגיעות לעיני הציבור. התוצאות הראשונות הן היחידות שרלוונטיות ואתרי אינטרנט חפצי גולשים חייבים להגיע למקומות הראשונים בגוגל, בעמוד הראשון בגוגל. כאן בדיוק SEO נכנס לתמונה – זהו תהליך מורכב, שדורש ידע ונסיון.

SEO – קצת רקע

בעבר יכלו מקדמי אתרים לשלוט על חלק גדול מהפרמטרים שסייעו לקדם אתרים בגוגל. מקדמי אתרים השתמשו במניפולציות והשתמשו בטכניקות אגרסיביות ופסולות בעיניי מנועי החיפוש לקידום האתרים. כיום תהליך ה-SEO נעשה מורכב יותר מבעבר, אך מצד שני מתקבלות תוצאות אמינות יותר עבור המחפשים.

גוגל רוצים להמשיך להיות מנוע היפוש הפופולרי, כדי שאנשים יחפשו דרכו שוב ושוב – לשם כך עליו לשמור על רלוונטיות ועל אמינות גבוהה ביתור בתוצאות החיפוש. עם הזמן, גוגל שיכללו יותר ויותר את האלגוריתמים המשמשים לחיפוש ודירוג, כדי להתאימם במדויק ככל האפשר לתוצאות רלוונטיות – כלומר, להציג את התוצאות שהגולשים באמת רוצים למצוא.

בשנים האחרונות האלגוריתמים של גוגל הפכו למורכבים יותר (יש להם אינטלגנציה מלאכותית!) ורוב המידע על אודותיהם נותר חסוי. גוגל משתמש במאות פרמטרים שונים באלגוריתמים שלו כדי לדרג אתרים בתוצאות חיפוש, כאשר בחלק מהנתונים עובדי גוגל מעדכנים את הציבור ואת חלקם ניתן רק לנחש (או במקרה שלי ושל הרבה מקדמי אתרים אחרים – לגלות).

כיצד ניתן לרתום את ה-SEO לטובת העסק?

אתר אינטרנט שאינו נמצא באחד מהמקומות הראשונים בגוגל, יזכה לתנועה מועטה וללא יכולת לייצר מכירות דרך האתר. אתר אינטרנט עסקי שמצליח להגדיל את מספר הכניסות אליו לאורך זמן, עשוי להגדיל את התוצאות העסקיות שלו במאות אחוזים! כל כניסה לאתר העסק עשויה להסתיים במכירה ובצירוף לקוח חדש. בסופו של דבר SEO נעשה במטרה להגדיל את הרווחים של העסק במידה ניכרת.

מחיר SEO

מחיר SEO תלוי בעיקר ממורכבות העבודה הנדרשת, אשר נובעת מסוג וגודל האתר, תחרותיות וכמות המונחים שרוצים לקדם. מחיר קידום אתרים נקבע בהתאם לנ"ל.