מחיר קידום אתרים אורגני בגוגל

מחיר קידום אתרים אורגני

קידום אתרים אורגני בגוגל מתחיל מ-1000 שקלים בחודש. בואו נראה על מה מתבססת הצעת מחיר לקידום אתר:

המטרה של קידום אורגני בגוגל זה לקדם מילות מפתח (keywords) בתוצאות החיפוש הטבעיות, מתחת לתוצאות ממומנות, ה-"מודעות". לרוב שם העסק אינו נכלל ברשימת מילות המפתח שרותים לקדם – וזה במטרה להופיע בפני גולשים שלא שמעו על העסק הספציפי (בעיקר).

אתרים מתחרים זה כמות האתרים שמופיעים בתוצאות החיפוש, כאשר מקלידים את אותן מילות המפתח בשדה החיפוש. האתרים האלה מתחרים על 10 המקומות הראשונים בדף הראשון בגוגל.

ככל שהתחרות רבה יותר (יותר אתרים רוצים להיות בדף הראשון) – תהליך הקידום מאתגר יותר ודורש יותר עבודה\משאבים = כסף.

נתון נוסף שמשפיע על מחיר קידום אתרים – איכות וחוזק האתרים שצריך לעקוף בתוצאות:
האם מדובר ב"אתרים חזקים" של חברות גדולות \ מותגים מוכרים (קשה לעקוף) או שמדובר באתרים "קלים לעקיפה".

חישוב של מחיר קידום אתרים אורגני

כדאי לבצע בדיקה של מה גורם לאתרים המתחרים להופיע בגוגל במילות המפתח שלכם. המידע הזה יוביל להבנה איך לעקוף אותם: מה צריך לעשות כמוהם ומה לעשות טוב יותר.

בנוסף, מחיר קידום אתרים זאת פונקציה של כמות – ככל שהכמות של הביטויים גדולה יותר, מקדם האתרים נדרש לעבודה נרחבת יותר.

בדרך כלל, מחיר קידום אתרים מחושב באמצעות הנוסחה:

  מספר מילות מפתח X התחרות על כ"א = מחיר קידום אתרים אורגני

באיזו מדינה מקדמים?

מחיר קידום אתרים בחו"ל בדרך כלל יקר יותר מקידום בישראל. הסיבה לכך היא תכנים בשפה זרה – זה עולה יותר כסף ונדרשת מעורבות של אנשי מקצוע נוספים (כותבי תוכן NATIVE או מתרגמים).

סיבה נוספת – התחרות. כמות האתרים המתחרים בחו"ל על אותם עשרת המקומות בדף הראשון בגוגל היא רבה יותר. העובדה הזאת מחייבת התייחסות מיוחדת ותקציב גבוה יותר.

החלק המעודד זה שהפוטנציאל של כמות הגולשים שיגיעו לאתר מהעולם הוא גבוה הרבה יותר מאשר גולשים מישראל בלבד.

הצעות מחיר לקידום אתרים אורגני

יש לכם משימה: לקבל מספר הצעות מחיר לקידום אורגני כדי שתוכלו להחליט – מי יקדם את האתר שלכם בגוגל.

להלן מספר טיפים:

להיות ראשון זה מחייב… פגישה

לאחר פגישה תוכלו לקבל הצעת מחיר טובה יותר, כי במהלך הפגישה תוכלו להבין: האם אתם ואיש ה-SEO "מדברים באותה השפה", האם המקדם מצליח להבין את הצרכים שלכם, האם הוא מבין את העסק, את הטכנולוגיה ואת המודל העסקי שלכם ואת הצורך האמיתי. האם באמת יוכל להשיג עבורכם את מה שאתם כל כך זקוקים לו – מיקומים ראשונים בגוגל, מעל המתחרים.

דו"ח אוטומטי זה לא Cool

אם ישלחו לכם דו"ח SEO מפורט המציג "שגיאות" טכניות באתר שלכם, "בעיות SEO", תגיות META חסרות או בעיות טכניות אחרות – לקחת בערבון מוגבל. בדרך כלל הדו"חות האלה הם פלט אוטומטי מתוכנה, שסורקת את האתר ומחפשת "בעיות".

מצד אחד, זה תמיד נראה מרשים כי יש הרבה מידע ומצד שני – מאוד "מפחיד" ויוצר תחושת בהילות אצל הלקוח. דו"ח כזה הוא כלי מכירה מצויין – בשביל זה הוא נועד.

אפשר להריץ את התוכנה גם על אתרים מוכרים ברשת, כולל גוגל עצמה – ויש להם מלא "בעיות". גם לאתר שלי יש מלא "בעיות SEO" וזה לא אומר שזה משפיע על מיקומי האתר שלי בגוגל.

חשוב לתקן את השגיאות שרואים דרך קונסולת החיפוש בגוגל, מערכת של גוגל שמצביעה על בעיות סריקה או בעיות ביוזביליטי במכשירים ניידים.

נסיון בקידום אתרים אורגני בגוגל

תשאלו את המקדם על הניסיון שלו בקידום אתרים אורגני. המגוון והמורכבות של האתרים בהם היה מעורב, מקנים לו את היכולת האמיתית לקדם את האתר שלכם ולצלוח את כל האתגרים שבדרך.

הצעת מחיר ממקדם אתרים

הצעת מחיר לקידום אורגני כדאי לקבל ממקדם אתרים מנוסה.
איש מכירות שואף למכירות – סביר שיציע לכם תנאים אטרקטיביים או הבטחות להצלחות כאלה או אחרות. מקדם אתרים מנוסה לעולם לא יבטיח הישגים בדיוניים – כי בניגוד לאיש המכירות, הוא זה שצריך להגיע להישגים האלה. אז אל תתפתו להבטחות מרשימות מדי.

סיכוי  טוב כי הצעת מחיר שתקבלו ממקדם אתרים תהיה גבוהה יותר מההצעה של איש המכירות, כי מקדם אתרים מנוסה יודע להעריך נכון כמה זמן ועבודה צריך כדי להגיע לתוצאות טובות באמת.

מקדם אתרים מקצוען

במהלך עבודתכם המשותפת מקדם אתרים הוא האיש שיהיה איתכם בקשר, הוא האיש שיסביר את התהליכים והוא האיש להתייעץ איתו לאורך כל הדרך. מקדם אתרים מקצועי זה לא מספיק – הוא חייב להיות גם מקצוען.

* כל מה שנכתב בלשון זכר נכתב מטעמי נוחות בלבד ולא משיקולים סקסיסטיים. הטקסט בהחלט מדבר גם על מקדמות אתרים באותה מידה (הרגשתי שאני חייב לציין את זה).

בבקשה תצפו בסרטון רשמי של גוגל על איך לבחור מקדם אתרים (או SEO)

קידום אתרים – השוואת מחירים מושכלת

קיבלתם מספר הצעות מחיר לקידום אתרים? סיכוי טוב שיש בידכם הצעת מחיר כמו:

  • קידום אתר במחיר של 1000 ש"ח בחודש
  • הצעה לקידום אורגני במחיר של 2000 ש"ח בחודש
  • הצעה לקידום אתרים אורגני תמורת 5000 ש"ח בחודש
  • הצעה של 12 אלף ש"ח לחודש

אם אתם מתכוונים להשוות מחירים ולהחליט ממי להזמין את השירות על סמך המחיר בלבד – עצרו.

השוואת מחירים חייבת להתבצע באופן מושכל – משווים תפוחים לתפוחים!

תוודאו שהצעות המחיר שקיבלתם הינן עבור אותו השירות בדיוק: באיזו מדינה מקדמים את האתר, האם הקידום לאותו סוג מילות מפתח, כמות הביטויים וכו'.

אם ההצעות שקיבלתם זהות מבחינת השירות, השוואת מחירים של קידום אתרים יותר ממתבקשת.

אשמח להיפגש איתך ולתת לך הצעת מחיר


אין אתר, צריך להקים

באיזה מילות מפתח היית רוצה שהאתר יופיע בגוגל?