מחיר קידום אתרים אורגני בגוגל

מחיר קידום אתרים אורגני

מה העלות של קידום אורגני בגוגל ועל מה מתבססת הצעת מחיר?

קידום אתרים אורגני תפקידו לקדם מילות מפתח (keywords) – מחיר הקידום שלהן מבוסס על התחרות בהן. התחרות בתוצאות החיפוש היא למעשה כמות אתרים מתחרים – כמות האתרים שמופיעים בתוצאות החיפוש של גוגל כאשר מחפשים את אותן מילות המפתח. האתרים האלה מתחרים על 10 המקומות הראשונים בדף הראשון בגוגל. ככל שהתחרות רבה יותר – תהליך הקידום מאתגר יותר ודורש יותר עבודה ויותר משאבים (כסף).

עובדה נוספת שמשפיעה על מחיר קידום בגוגל – איכות וחוזק האתרים שצריך לעקוף בתוצאות – האם מדובר באתרים של חברות \ מותגים מוכרים וחזקים (קשה לעקוף) או שמדובר באתרים "קלים לעקיפה".

חישוב גס של עלות קידום אתרים אורגני

כדאי לבצע בדיקה של מה גורם לאתרים המתחרים להופיע בעמוד הראשון של גוגל, במילות המפתח שאתם רוצים לקדם. המידע הזה יוביל להבנה איך לעקוף אותם: מה צריך לעשות כמוהם ומה לעשות טוב יותר.

בנוסף, מחיר קידום אתרים זאת פונקציה של כמות – ככל שהכמות של מילות המפתח לקידום גדולה יותר, מקדם האתרים נדרש לעבודה רחבה יותר.

בדרך כלל זאת הנוסחה:

עבודה X מספר מילות מפתח X קושי\תחרותיות = מחיר קידום אתרים אורגני

אחרון חביב – באיזו מדינה מקדמים?
מחיר קידום אתרים בישראל בדרך כלל נמוך יותר מאשר קידום בחו"ל. הסיבה לכך היא תכנים בשפה זרה – עולים יותר כסף ודורשים מעורבות של אנשי מקצוע נוספים (כותבי תוכן בשפה הנדרשת או מתרגמים). סיבה נוספת – התחרות. כמות אתרים מתחרים בחו"ל היא רבה יותר: כמות רבה יותר של אתרים מתחרים מבישראל, על אותם עשרת המקומות בדף הראשון של גוגל. העובדה הזאת מחייבת התייחסות מיוחדת ותקציב גבוה יותר.

החלק המרגיע בקידום אתרים בחו"ל זה שהפוטנציאל (כמות הגולשים בעולם שיגיעו לאתר) הוא גבוה הרבה יותר מאשר בישראל, מכאן ה ROI בקידום בחו"ל עלול להיות טוב יותר, משמעותית.

הצעות מחיר לקידום אתרים אורגני

יש לכם משימה – לאסוף מספר הצעות מחיר לקידום אורגני בגוגל כדי שתוכלו להחליט, מי יקדם עבורכם את האתר.

החלק המאתגר יותר זה ממי לבקש את ההצעות. להלן מספר טיפים:

 1. המלצות
  כדאי לשאול מכרים עסקיים על מקדם אתרים מומלץ ולשאול אותם על החוויה שלהם בעבודה איתו. תמיד בטוח יותר לעבוד עם איש SEO שהמליצו עליו.
  אגב אם במקרה חשבתם לבקש הצעה ממני 🙂 ואין לכם מכר שימליץ עלי – אני יכול לקשר אותכם עם ממליצים – לקוחות מן העבר ומהווה.
 2. מי מגיע לפגישה
  הצעת מחיר לקידום אורגני מבקשים ממקדם אתרים ולא מאיש מכירות.
  איש מכירות שואף למכירות – סביר שיציע לכם תנאים אטרקטיביים או הבטחות להצלחות כאלה או אחרות, ללא שום בסיס – על סמך פנטזיה. מקדם אתרים מקצועי לעולם לא יבטיח הישגים בדיוניים – כי בניגוד לאיש מכירות, הוא זה שצריך להגיע להישגים.
  שימו לב, אם ההצעה שקיבלתם היא ממקדם אתרים – היא בדרך כלל תהיה גבוהה יותר, כי מקדם אתרים מנוסה יודע בדיוק כמה עבודה צריך כדי להגיע לתוצאות מעולות. החלק האטרקטיבי שיכול להיות בהצעת המקדם זה תנאי התשלום ואולי גם הקסם האישי שלו (מרחיב על זה בהמשך).
 3. נסיון בקידום אתרים אורגני בגוגל
  קריטי. אל תתביישו לשאול את המקדם אודות הניסיון שלו בקידום אתרים אורגני. מאחורי כל הצהרה של "מומחה קידום אתרים" חייב להתקיים ניסיון עשיר בקידום אתרים בגוגל, מגובה בדוגמאות. המגוון והמורכבות של האתרים אותם קידם בעבר, מקנים לו את היכולת לקדם גם את האתר שלכם ולצלוח את כל האתגרים שבדרך.
 4. מקדם אתרים מקצוען
  חוזר לנושא הקסם האישי. קסם אישי זה נחמד ולא רק בהתחלה, אלה גם במהלך עבודתכם המשותפת. מקדם אתרים הוא האיש שיהיה איתכם בקשר, הוא האיש שיסביר את ההישגים והוא האיש להתייעץ איתו לאורך כל הדרך. מקדם אתרים מקצועי זה לא מספיק – הוא חייב להיות גם מקדם מקצוען.
  תנסו להבין במהלך הפגישה אם אתם "מדברים באותה השפה" – האם המקדם מצליח להבין את הצרכים שלכם, האם מבין את העסק, את הטכנולוגיה ואת המודל. רק כך יוכל להשיג עבורכם את מה שאתם כל כך זקוקים לו – מיקומים ראשונים בגוגל, מעל המתחרים!

* כל מה שנכתב בלשון זכר (מקדם אתרים, איש וכו') נכתב מטעמי נוחות בלבד ולא משיקולים סקסיסטיים. הטקסט בהחלט מדבר גם על מקדמות אתרים וגם על נשים במידה שווה. (הרגשתי שאני חייב לציין את זה).

קידום אתרים – השוואת מחירים מושכלת

קיבלתם מספר הצעות מחיר לקידום אתרים? סיכוי טוב שיש בידכם הצעת מחיר כמו:

 • קידום אתר באלף שקלים בחודש
 • הצעה לקידום אורגני ב-2000 ש"ח בחודש
 • הצעה לקידום אתרים אורגני תמורת 5000 ש"ח בחודש
 • הצעה של 12 אלף ש"ח לחודש

אם אתם מתכוונים להשוות מחירים ולהחליט ממי להזמין את השירות על בסיס המחיר בלבד – עצרו.

השוואת המחירים חייבת להתבצע באופן מושכל – משווים תפוחים לתפוחים!

תוודאו, שהצעות המחיר שקיבלתם הינן עבור אותו השירות בדיוק: אותו הפירוט בדיוק (או לפחות דומה), באיזה מדינה מקדמים את האתר, הצעות המחיר צריכות להתייחס לקידום של אותן מילות המפתח או לפחות אותם תחומים \ משפחות ביטויים, כמות הביטויים זהה וכל הנושאים שהזכרתי מקודם.

אם ההצעות לקידום אורגני שקיבלתם זהות מבחינת כל הנ"ל, השוואת מחירים יותר ממתבקשת.

הצעת מחיר לקידום אתרים אורגני

השאירו פרטים כאן בטופס ואשמח לתת לכם הצעת מחיר מפורטת: