מחיר קידום אתרים אורגני בגוגל

מחיר קידום אתרים אורגני

מחיר קידום אתרים אורגני זה 1000 שקלים בחודש וצפונה, אך קודם בואו נבין על מה מתבססת הצעת מחיר לקידום אתר.

המטרה של קידום אתרים אורגני זה לקדם מילות מפתח (keywords) בתוצאות חיפוש – מחיר הקידום שלהן מבוסס על התחרות בתוצאות. התחרות בתוצאות החיפוש היא למעשה כמות אתרים מתחרים.

אתרים מתחרים זה זה כמות האתרים שמופיעים בתוצאות החיפוש של גוגל, כאשר מחפשים בדיוק את אותן מילות המפתח.

האתרים האלה מתחרים על 10 המקומות בדף הראשון בגוגל. ככל שהתחרות רבה יותר (יותר אתרים רוצים להיות בדף הראשון) – תהליך הקידום מאתגר יותר ודורש יותר עבודה\משאבים.

עובדה נוספת שמשפיעה על מחיר קידום אתרים – איכות וחוזק האתרים שצריך לעקוף בתוצאות – האם מדובר ב"אתרים חזקים" של חברות גדולות \ מותגים מוכרים (קשה לעקוף) או שמדובר באתרים "קלים לעקיפה".

חישוב של מחיר קידום אתרים אורגני

כדאי לבצע בדיקה של מה גורם לאתרים המתחרים להופיע בגוגל במילות המפתח שלכם. המידע הזה יוביל להבנה איך לעקוף אותם: מה צריך לעשות כמוהם ומה לעשות טוב יותר.

בנוסף, מחיר קידום אתרים זאת פונקציה של כמות – ככל שהכמות של הביטויים גדולה יותר, מקדם האתרים נדרש לעבודה נרחבת יותר.

בדרך כלל המחיר מחושב באמצעות הנוסחה:

  מספר מילות מפתח X התחרות על כ"א = מחיר קידום אתרים אורגני

באיזו מדינה מקדמים?
מחיר קידום אתרים בחו"ל בדרך כלל יקר יותר מקידום בישראל. הסיבה לכך היא תכנים בשפה זרה – זה עולה יותר כסף ונדרשת מעורבות של אנשי מקצוע נוספים (כותבי תוכן NATIVE או מתרגמים). סיבה נוספת – התחרות. כמות האתרים המתחרים בחו"ל על אותם עשרת המקומות בדף הראשון בגוגל – רבה יותר. העובדה הזאת מחייבת התייחסות מיוחדת ותקציב גבוה יותר.

החלק המעודד זה שהפוטנציאל של כמות הגולשים שיגיעו לאתר מהעולם הוא גבוה הרבה יותר מאשר גולשים מישראל בלבד.

הצעות מחיר לקידום אתרים אורגני

יש לכם משימה – לקבל מספר הצעות מחיר לקידום אורגני כדי שתוכלו להחליט – מי יקדם עבורכם את האתר בגוגל.

החלק המאתגר זה להבין ממי לבקש את ההצעות. להלן מספר טיפים:

 1. מקדם אתרים עם המלצות
  כדאי לשאול מכרים עסקיים אם יש להם מקדם אתרים מומלץ ולשאול אותם על החוויה שלהם בעבודה איתו. קל יותר ובטוח יותר לעבוד עם איש SEO שהמליצו עליו.
 2. ממי לקבל הצעת מחיר
  הצעת מחיר לקידום אורגני כדאי לקבל ממקדם אתרים ולא מאיש מכירות.
  איש מכירות שואף למכירות – סביר שיציע לכם תנאים אטרקטיביים או הבטחות להצלחות כאלה או אחרות על סמך פנטזיה. מקדם אתרים לעולם לא יבטיח הישגים בדיוניים – כי בניגוד לאיש המכירות, הוא זה שצריך להגיע להישגים האלה. אז אל תתפתו להבטחות מרשימות מדי.
  אגב, הצעת מחיר שתקבלו מאיש SEO תהיה גבוהה יותר, כי מקדם אתרים מנוסה יודע להעריך נכון כמה עבודה צריך כדי להגיע לתוצאות הראשונות בגוגל.
 3. נסיון בקידום אתרים אורגני בגוגל
  קריטי. אל תתביישו לשאול את המקדם על אודות הניסיון שלו בקידום אתרים אורגני. מאחורי כל הצהרה של "מומחה קידום אתרים" חייב להתקיים ניסיון עשיר בקידום אתרים בגוגל. המגוון והמורכבות של האתרים בהם מעורב, מקנים לו את היכולת האמיתית לקדם את האתר שלכם ולצלוח את כל האתגרים שבדרך.
 4. מקדם אתרים מקצוען
  במהלך עבודתכם המשותפת, מקדם אתרים הוא האיש שיהיה איתכם בקשר, הוא האיש שיסביר את התהליכים והוא האיש להתייעץ איתו לאורך כל הדרך. מקדם אתרים מקצועי זה לא מספיק – הוא חייב להיות גם מקצוען.
 5. להיות ראשון זה מחייב… פגישה
  פגישה זה בגדר חובה, כי רק כך תקבלו הצעת מחיר מדוייקת. במהלך הפגישה תוכלו להבין: האם אתם "מדברים באותה השפה", האם המקדם מצליח להבין את הצרכים שלכם, האם הוא מבין את העסק, את הטכנולוגיה ואת המודל שלכם. רק כך הוא יוכל להשיג עבורכם את מה שאתם כל כך זקוקים לו – מיקומים ראשונים בגוגל, מעל המתחרים.

* כל מה שנכתב בלשון זכר נכתב מטעמי נוחות בלבד ולא משיקולים סקסיסטיים. הטקסט בהחלט מדבר גם על מקדמות אתרים באותה מידה (הרגשתי שאני חייב לציין את זה).

קידום אתרים – השוואת מחירים מושכלת

קיבלתם מספר הצעות מחיר לקידום אתרים? סיכוי טוב שיש בידכם הצעת מחיר כמו:

 • הצעה לקידום אורגני במחיר של 2000 ש"ח בחודש
 • הצעה לקידום אתרים אורגני תמורת 5000 ש"ח בחודש
 • הצעה של 12 אלף ש"ח לחודש

אם אתם מתכוונים להשוות מחירים ולהחליט ממי להזמין את השירות על סמך המחיר בלבד – עצרו.

השוואת מחירים חייבת להתבצע באופן מושכל – משווים תפוחים לתפוחים!

תוודאו שהצעות המחיר שקיבלתם הינן עבור אותו השירות בדיוק: באיזו מדינה מקדמים את האתר, האם הקידום לאותו סוג מילות מפתח, כמות הביטויים וכו'.

אם ההצעות שקיבלתם זהות מבחינת השירות, השוואת מחירי הקידום יותר ממתבקשת.