מחיר SEO

המטרה של קידום אורגני זה לקדם מילות מפתח (keywords). כמה עולה קידום אתרים אורגני בגוגל? בואו נראה על מה מתבססת הצעת מחיר לקידום אתר.

אתרים מתחרים
כמות האתרים שמופיעים בתוצאות החיפוש, כאשר מקלידים את אותן מילות המפתח בשדה החיפוש. האתרים האלה מתחרים על 10 המקומות הראשונים בדף הראשון בגוגל.

ככל שהתחרות רבה יותר (יותר אתרים רוצים להיות בדף הראשון), תהליך הקידום מאתגר ודורש יותר עבודה – המחיר יהיה יותר גבוהה.

נתון נוסף שמשפיע על מחיר קידום אתרים
איכות וחוזק האתרים שצריך לעקוף בתוצאות. האם מדובר ב"אתרים חזקים" של חברות גדולות \ מותגים מוכרים (קשה לעקוף) או שמדובר באתרים "קלים לעקיפה".

חישוב של מחיר קידום אתרים אורגני

מחיר קידום אתרים זאת פונקציה של כמות – ככל שהכמות של הביטויים גדולה יותר, מקדם האתרים נדרש לעבודה נרחבת יותר.

ניתן לחשב מחיר קידום אתרים באמצעות הנוסחה:
מספר מילות מפתח X תחרות = מחיר קידום אתרים אורגני

הצעות מחיר לקידום אתרים אורגני

יש לכם משימה: לקבל מספר הצעות מחיר לקידום אורגני כדי שתוכלו להחליט – מי יקדם את האתר שלכם בגוגל. להלן מספר טיפים:

פגישה
לאחר פגישה תוכלו לקבל הצעת מחיר טובה יותר, כי במהלך הפגישה תוכלו להבין: האם אתם ואיש ה-SEO "מדברים באותה השפה", האם המקדם מצליח להבין את הצרכים שלכם, האם הוא מבין את העסק, את הטכנולוגיה ואת המודל העסקי שלכם ואת הצורך האמיתי. האם באמת יוכל להשיג עבורכם את מה שאתם כל כך זקוקים לו – מיקומים ראשונים בגוגל, מעל המתחרים.

דו"ח SEO
כדאי לבקש דו"ח SEO בסיס שמתאר את מצב האתר שלכם ביחס לאתרים מתחרים בגוגל. נתונים כאלה יכולים לעזור בהבנת התחרות בגוגל, לאפיין צרכים ולהגדיר את היעדים.

להבדיל מדו"ח SEO שמציג רק "בעיות SEO" באתר שלכם או תגיות META חסרות – דו"ח כזה לא אומר הרבה. גם באתר שלי יש כאלה ולא תמיד כדאי לתקן אותם.

כן חשוב להתייחס לשגיאות שרואים דרך קונסולת החיפוש של גוגל, שמצביעה על בעיות סריקה – בעיות שיכולות להוות "חסם" בהתקדמות האתר. שגיאות כאלה חייבים לתקן.

נסיון בקידום אתרים אורגני בגוגל
תשאלו את המקדם על הניסיון שלו בקידום אתרים אורגני. המגוון והמורכבות של האתרים בהם היה מעורב, מקנים לו את היכולת האמיתית לקדם את האתר שלכם ולצלוח את כל האתגרים שבדרך.

איפה מקדמים
מחיר קידום אתרים בחו"ל בדרך כלל יקר יותר מקידום בישראל. הסיבה לכך – התחרות. כמות האתרים המתחרים בחו"ל על אותם עשרת המקומות בדף הראשון בגוגל היא רבה יותר. העובדה הזאת מחייבת התייחסות מיוחדת ותקציב גבוה יותר. עם זאת, הפוטנציאל של כמות הגולשים שיגיעו לאתר מהעולם הוא גבוה הרבה יותר מאשר גולשים מישראל בלבד. סיבה נוספת למחיר יותר גבוה – תכנים בשפה הזרה. זה עולה יותר כסף בגלל מעורבות של אנשי מקצוע נוספים עבור כתיבת תוכן ו\או מתרגמים.

הצעת מחיר ממקדם אתרים
הצעת מחיר לקידום אורגני כדאי לקבל ממקדם אתרים מנוסה.
איש מכירות שואף למכירות – סביר שיציע לכם תנאים אטרקטיביים או הבטחות להצלחות כאלה או אחרות. מקדם אתרים מנוסה לעולם לא יבטיח הישגים בדיוניים – כי בניגוד לאיש המכירות, הוא זה שצריך להגיע להישגים האלה. אז אל תתפתו להבטחות מרשימות מדי.

סיכוי  טוב כי הצעת מחיר שתקבלו ממקדם אתרים תהיה גבוהה יותר מההצעה של איש המכירות, כי מקדם אתרים מנוסה יודע להעריך נכון כמה זמן ועבודה צריך כדי להגיע לתוצאות טובות באמת.

* כל מה שנכתב בלשון זכר נכתב מטעמי נוחות בלבד ולא משיקולים סקסיסטיים. הטקסט בהחלט מדבר גם על מקדמות אתרים באותה מידה (הרגשתי שאני חייב לציין את זה).

אנא צפו בסרטון רשמי של גוגל על: איך לבחור מקדם אתרים SEO

קידום אתרים – השוואת מחירים מושכלת

קיבלתם מספר הצעות מחיר לקידום אתרים? סיכוי טוב שיש בידכם הצעת מחיר כמו:

  • קידום אתר ב-1000 ש"ח בחודש
  • קידום אתר במחיר של 25 אש"ח בשנה
  • הצעה לקידום אתרים במחיר 60 אש"ח בשנה
  • קידום במחיר של 9000 ש"ח לחודש

אם אתם מתכוונים להשוות מחירים ולהחליט ממי להזמין את השירות על סמך המחיר בלבד – עצרו.

השוואת מחירים חייבת להתבצע באופן מושכל – משווים תפוחים לתפוחים!

וודאו שהצעות המחיר שקיבלתם הן עבור אותו השירות בדיוק:
קידום לסוג זהה של מילות מפתח, כמות הביטויים וכו'.

אם ההצעות שקיבלתם זהות מבחינת השירות, השוואת מחירים של קידום אתרים יותר ממתבקשת.
מחיר קידום אתרים אורגני

« קודם
הבא »