כמה עסקאות חדשות תרצו לקבל בכל חודש – עסקה אחת? עשר? מאה?
התשובה לשאלה של מה המחיר של קידום אתר אורגני יכולה להיות מפתיעה, במיוחד אם החזר ההשקעה שלכם הוא פי כמה מעלות הקידום.

מחיר קידום אתרים אורגני

מבנה הצעות מחיר לקידום אתר אורגני

כאשר אנחנו שולחים הצעת מחיר לקידום אתר אורגני, היא כוללת את הסעיפים הבאים:

 1. פרטי הצעת המחיר ותיאור השירות – האם זאת הצעה לקידום אורגני או מדובר גם בשירות נוסף.
 2. מה מקדמים – ברוב הצעות המחיר הן ללא מחקר מילות מפתח, ועדיין מוקדם להחליט באיזה ביטויים כדאי לקדם את האתר, לכן אנחנו מציינים את תחום הפעילות או את הנושא.
  זה הסעיף בו מגדירים את שפת הקידום (עברית, אנגלית או רוסית) ואת מדינות היעד, למשל ישראל או ארה״ב.
 3. מטרות הקידום – מה רוצים להשיג. נכון, רוצים להתקדם בגוגל, אבל יש סיבות למה רוצים את זה, לכן כדאי לציין (לדוגמה: גידול בתנועת גולשים, קידום מכירות, יצירת לידים, מיתוג וכו׳).
 4. תהליך הקידום – פירוט של שלבי העבודה ומה הם כוללים.
 5. תיאור של תכולת הדו"חות החודשיים שיישלחו אליכם.
 6. תנאים כלליים של ההצעה ותנאי התשלום.
 7. עלות – מחיר קידום אורגני ועלויות נוספות אם קיים שירות נוסף בהצעה.

קבלו הצעת מחיר לקידום אתר אורגני

  על מה מתבססת הצעת מחיר לקידום אתר

  לפני שמבקשים הצעת מחיר לקידום אורגני – חשוב להבין במה בדיוק מדובר. בוא נראה ממה מורכב מחיר קידום אורגני ואיזה פרמטרים חייבים לקחת בחשבון בכל הצעת מחיר.

  גודל האתר

  פיל קטן ופיל גדול

  המחיר של קידום אתר תדמיתי בדרך כלל זול יותר מקידום אורגני של אתר אינטרנט עם מאות או אלפי עמודים. המשוואה יחסית פשוטה – יותר עמודים באתר = יותר עבודת אופטימיזציה באתר.

  בנוסף לגודל האתר, יש את הנושא של התוכן באתר – קידום אורגני מחייב תוכן רלוונטי ואיכותי באתר. הצעת מחיר לקידום אתרים אמורה להתייחס לנושא הזה – מי כותב את התוכן לאתר, האם התוכן הקיים מצריך שכתוב או עיבוי ובאיזו תדירות צריך להוסיף תוכן חדש לאתר, אם בכלל.

  איזה מילות מפתח צריך לקדם

  סוג מילות מפתח

  המטרה של קידום אורגני בגוגל היא למצב את האתר במקומות הראשונים של התוצאות במילות חיפוש או מילות מפתח נבחרות (keywords/search queries).

  מילות מפתח (keywords) הם הרכיב העיקרי בחישוב של מחיר קידום אתרים, לכן הבחירה של מילות המפתח היא קריטית לקבלת הצעת מחיר מדוייקת, נכונה והגונה.

  מילות מפתח בקידום אתרים הן למעשה הליבה של מונחי החיפוש (search queries) שבהם תרצו לקדם את האתר שלכם.

  כמה אתרים מתחרים יש בתוצאות החיפוש

  תחרות אופניים

  אתרים מתחרים הם האתרים שמופיעים בתוצאות החיפוש, כאשר מקלידים מילת מפתח בשדה החיפוש. כל האתרים האלה מתחרים על המיקום בתוצאות החיפוש של גוגל.

  בנוסף למספר האתרים המתחרים, גם איכות וחוזק האתרים שצריך לעקוף בגוגל משפיעים מאוד על מחיר קידום אתרים. האם מדובר ב"אתרים חזקים" של חברות גדולות ומותגים מוכרים או שמדובר באתרים "קלים לעקיפה"?

  ככל שהתחרות רבה יותר, תהליך הקידום מאתגר יותר ומצריך יותר עבודה ומשאבים.

  קידום אתר אורגני בישראל או בחו״ל

  מחיר קידום אורגני בישראל זה חישוב שונה בהשוואה למחיר קידום אתרים בחו"ל. הסיבה – ריבוי התחרות.

  אם משווים לכמות האתרים בעברית, כמות האתרים באנגלית בחו״ל שמתחרים על אותם 10 המקומות בדף הראשון בגוגל, גבוהה עשרות מונים במקרה הטוב.

  יחד עם זאת, הפוטנציאל של כמות הגולשים שיגיעו לאתר מקודם אורגנית מרחבי העולם הוא גבוה מאוד, ביחס לגולשים שיגיעו מישראל.

  בניית פרופיל קישורים מאתרים אחרים

  אתרים מקשרים - קישורים מאתרים אחרים

  אחד השלבים החשובים ביותר (אפילו מחייבים) בקידום אורגני זה בניית קישורים מאתרים אחרים.

  קידום אתר בביטוי תחרותי ללא קישורים מאתרים אחרים – כמעט בלתי אפשרי, לכן מחיר קידום אתרים חייב לגלם בתוכו את העלות של בניית קישורים לאתר שלכם.

  בניית קישורים עולה כסף כי אף בעל אתר לא מעוניין לחלק קישורים לאתרים אחרים "ככה סתם", ובמיוחד אם מדובר בקישור לאתר של חברה מתחרה (מסוג הקישורים הטובים ביותר למי שמקבל).

  לכן, לצורך בניית קישורים מאתרים אחרים נדרש שימוש בנכסים אינטרנטיים ברשת, נכסים שמאפשרים להוציא קישורים לאתר שלכם או לקבל קישורים דרך צד ג', בתמורה לקישור לאתר שלהם (החלפת קישורים).

  עלות של פיתוח, הקמה, תפעול ותחזוקה של נכסים אלה צריכים להיות מגולמים בהצעות מחיר לקידום אתרים אורגני. רכיב נוסף שמשפיע מאוד על מחירי הקידום האורגני, זאת העובדה שהקישורים חייבים להיות בעלי משמעות רבה לקידום וצריכים להישאר במקומם ולקדם את האתר לאורך שנים.

  הצעות מחיר לקידום אתרים אורגני

  אורגני מחירים

  כדאי לקבל מספר הצעות מחיר לקידום אורגני בשביל שתוכלו להחליט מי יקדם את האתר שלכם בגוגל ובאיזה מחיר. בנוסף, חייבים לקיים פגישת זום עם מקדם האתר. פגישה עם מקדם אתרים חשובה לכם בשביל להבין:

  • האם מקדם האתר מבין את העסק שלכם
  • האם מקדם האתר מקצועי ומצליח להסביר לכם את השירות

  כדאי לדעת

  מידע חשוב

  ניסיון בקידום אתרים אורגני בגוגל – הניסיון של המקדם בקידום אתרים אורגני, המגוון והמורכבות של האתרים אותם קידם בעבר מקנים לו את היכולת לקדם את האתר שלכם ולצלוח את כל האתגרים שבדרך.

  הצעת מחיר לקידום אורגני – הצעת מחיר לקידום אורגני כדאי לקבל ממקדם אתרים ולא מאיש מכירות.
  איש מכירות רוצה למכור, לכן יש סיכוי שתקבלו הצעה עם תנאים אטרקטיביים במיוחד, פלוס הבטחות להצלחות כאלה ואחרות. הוא יכול לעשות את זה, כי לא הוא זה שעושה את העבודה ואמור לקיים את ההבטחות בפועל.

  מקדם האתר יבטיח רק את מה שיכול להשיג – כי הוא זה שצריך להגיע להישגים האלה ולעמוד בכל ההבטחות.

  הבדלים בין הצעות המחירהצעת מחיר לקידום אורגני שתקבלו ממקדם אתרים נוטה להיות גבוהה יותר מהצעות מחיר של אנשי מכירות, כי מקדם אתרים יודע להעריך נכון כמה שעות עבודה צריך להשקיע, כדי שהאתר שלכם יתקדם בגוגל, בדיוק כמו שאתם רוצים.

  מקדם אתרים לא קבל עבודת קידום שתומחרה נמוך מדי, כי יש מגבלה של שעות העבודה שניתן להשקיע בפרוייקט. פחות השקעה = פחות תוצאות.

  קידום אתרים – השוואת מחירים

  קיבלתם מספר הצעות מחיר לקידום אתרים?
  אם אתם מתכוונים להשוות מחירים ולהחליט ממי להזמין את השירות על סמך המחיר בלבד – עצרו.

  השוואת מחירים חייבת להתבצע באופן מושכל – משווים תפוחים לתפוחים!

  וודאו שקיבלתם הצעות מחיר עבור אותן מילות מפתח וכמות ביטויים דומה. אם הצעות המחיר שקיבלתם זהות מבחינת מהות השירות, השוואת מחירי קידום אתרים יותר ממתבקשת.
  מחיר SEO

  קבלו הצעת מחיר לקידום אורגני