חדש
האם קידום אתר חדש יכול למקם אותו בתוצאות החיפוש של גוגל לפני האתרים המתחרים?

התשובה היא: כן!

המטרה העיקרית של קידום אתר אורגני בגוגל זה לעקוף אתרים מתחרים ו״להבריג״ אותו לראש תוצאות החיפוש בביטוי או מספר ביטויים מוגדרים,  בין אם זה קידום אתר חדש או קידום אתר שכבר נמצא כמה שנים באוויר.

היעדים של קידום אתר חדש

  1. קידום אתר חדש לדף הראשון של תוצאות החיפוש בגוגל
  2. קידום האתר בביטויים מוגדרים לחמשת המקומות הראשונים
  3. קידום האתר בביטויים רצויים למקום הראשון בגוגל

קידום אורגני מוצלח ימקם את האתר מעל המתחרים ויביא אליו תנועה אורגנית – תנועת גולשים חינם, שמגיעים דרך החיפוש.

קידום אורגני מאפשר

  • להגדיל את שטח הנוכחות של האתר בגוגל
  • להגדיל את הפריסה בדף התוצאות של גוגל באמצעות גוגל לעסקים
  • לבלוט בתוצאות החיפוש

ההצלחה החשובה של קידום אתר חדש – זה יצירת פניות דרך האתר, ובמקרה של אתר חנות – קידום מכירות.

אתר מקודם זוכה ב:

  • תנועת גולשים לאתר
  • תנועה ממוקדת של גולשים שמחפשים בעצמם את מה שהעסק שלכם מציע
  • פניות לעסק דרך האתר (או מכירות)

קידום אתר מתחילים במחקר מילות מפתח

לצורך קידום אתר אורגני בגוגל, צריך להגדיר באיזה ביטויים רוצים להופיע בתוצאות החיפוש. על מנת לבחור את הביטויים הטובים ביותר לקידום האתר שלכם, STASEO מבצעים מחקר מילות מפתח מעמיק בתחום הפעילות של העסק שלכם.

מחקר מילות מפתח מאפשר לזהות את הביטויים הרלוונטיים לעסק שלכם ובו זמנית – ביטויים פופולריים, כאלה שמחפשים בגוגל בפועל.

הבחירה של הביטויים לקידום אתר קיים בדרך כלל קלה יותר, כי יש הרבה מידע שעוזר במחקר מילות המפתח. נתוני גוגל אנליטיקס וקונסולת חיפוש יכולים לתת לנו הרבה מאוד רמזים אודות הביטויים החשובים ביותר באתר הקיים, או ביטויים בעלי הפוטנציאל הטוב ביותר לקידום.

המטרה של המחקר – לאתר את המונחים הפופולריים בהם האתר כבר מופיע בתוצאות החיפוש של גוגל. חוץ מאומדן של אופן וכמות החיפושים החודשיים לביטויים שמעניינים אותנו, היתרון העצום של המידע שקונסולת החיפוש מספקת לנו, זה מה הם מיקומי האתר בגוגל בכל אחד מהביטויים.

דוגמה לאיתור ביטויים בקונסולת החיפוש

ביטויי חיפוש, מיקומים ותנועה אורגניים בגוגל

בתמונה, משמאל לימין:

עמודה 1: ביטוי חיפוש בו האתר הופיע בתוצאות החיפוש של גוגל
עמודה 2: כמות הקליקים על התוצאה (כניסות לאתר)
עמודה 3: כמות הפעמים בהם האתר הופיע בגוגל בביטוי זה
עמודה 4: המיקום הממוצע של האתר בתוצאות החיפוש

מה אנחנו מבינים מהנתונים האלה:

א. בשורה השניה – ביטוי שחיפשו 50784 פעמים בגוגל הביא 7661 גולשים כאשר האתר נמצא במקום 1 בדף הראשון של תוצאות החיפוש. כ-15% הקליקו על התוצאה הראשונה.

ב. בשורה הראשונה – האתר נמצא במקום 8 בביטוי שחיפשו כ-200,000 פעמים. זה הביא רק 712 גולשים.

ג. אם מקדמים את האתר בביטוי today livescore ממקום 8 למקום ה-1 בגוגל עם אותם יחסי ההקלקות, נקבל כ-30,000 גולשים. זאת אומרת, נשלש את כמות הכניסות לאתר.

בחירת ביטויים עבור קידום אתר חדש בגוגל עובדת קצת אחרת, כי לרוב אין מידע מקדים. במקרה הזה, המחקר מתחיל מכריית ביטויים באתר, אפיון ביטויים ע״י הלקוח, מידע קיים באתר ובעסק, בדיקת מילות מפתח באתרים מתחרים ומקורות נוספים.

אם לאתר שלכם יש גוגל אנליטיקס וקונסולת חיפוש של גוגל, אפשר לזהות את הביטויים כמו בדוגמה הנ"ל. שני הכלים האלה הינם חובה בכל אתר, לכן אם אין עדיין באתר שלכם – צרו קשר ונתקין עבורכם.

קידום אורגני עם STASEO

לאחר בחירת מילות מפתח (הביטויים), מתחילים בעבודה בתוך האתר. זהו תיאור תמציתי של קידום אתר חדש, אבל לא רק: התהליך נכון לרוב האתרים אותם אנחנו מקדמים.

כלי מדידה – מבצעים בדיקה ואנליזה מקיפה לכל נתוני התנועה באתר וביצועי האתר בגוגל. במידה ואין – מחברים ומגדירים אותם באתר החדש.

דו"ח נתוני בסיס – תיעוד והפקת נתונים התחלתיים של האתר: מיקומים בגוגל, נתוני תנועה וגולשים באתר. הנתונים מהווים נקודת התחלה להשוואה עתידית לאורך כל תהליך הקידום.

QA לאתר – בודקים ומסדרים מה לא עובד, איפה יש בעיות טכניות או בעיות נגישות, תיקון ליקויי מובייל ובדיקה של כל הפונקציות באתר (למשל טפסים), ממשק משתמש וחווית השימוש הכללית.

SEO טכני – בדיקת סריקות מנועי חיפוש: האם דפי האתר נסרקים ע"י מנועי החיפוש וגוגל בפרט, הפניות, שגיאות קוד, דפי שגיאה ואלמנטים נוספים.

K2P (keywords to pages) – הגדרת עמודי נחיתה באתר. בשלב הזה מגדירים לאיזה דף באתר מייעדים את הביטויים שרוצים לקדם ובונים את עץ האתר (מבנה האתר) מחדש. בדרך כל בשלב הזה יתווספו דפי תוכן חדשים לאתר, התפריט יורחב והאתר יגדל.

Onpage – אופטימיזציה לאתר עבור מנועי חיפוש: יישום של התוכן החדש ותיעול האתר לצורך קידום הביטויים בגוגל. פעולות לשילוב של האסטרטגיה השיווקית, של התוכן ושל הקידום האורגני בגוגל.

Offpage – בניית פרופיל קישורים. ללא קישורים מאתרים אחרים קשה מאוד להתקדם בתוצאות החיפוש, לכן אנחנו יוצרים תשתית קישורים חזקה – פרופיל קישורים מאתרים שמסייעים בקידום האתר במעלה תוצאות החיפוש.

פרסום בגוגל – קידום אתר חדש מצריך לפעמים boost פרסומי. באמצעות גוגל אדס אפשר לקבל תנועה באתר כבר בהתחלה, ללא המתנה עד שהאתר יגיע לדף הראשון בתוצאו האורגניות (טבעיות).

אופטימיזציה – fine tuning לכל התהליכים: תוכן, גולשים, הופעה בתוצאות החיפוש, יחס המרה, עלות לקליק בגוגל אדס, קורלציה בין גוגל אדס לקידום האורגני, תיעדוף ביטויים וסינון ביטויים, אופטימיזציית לידים ומכירות באתר.

מחירון קידום אתרים