שיווק באינטרנט

בואו נעשה קצת סדר: שיווק באינטרנט מאפשר חשיפה מהירה ומדוייקת לקהל גדול. נשאלת השאלה: כיצד ניתן לרתום את הרשת לטובת הגדלת המכירות?

שיווק באינטרנט עשוי להגדיל את המכירות של העסק במאות אחוזים

בעקבות החשיפה לתכנים מרובים, קהל הצרכנים הפך להיות חסר סבלנות, רגיש ועמיד יותר לתכנים פרסומיים. כדי לדלג על כך, שיווק באינטרנט דורש יצירתיות והתאמת המסר למוצר. ניתן לעשות זאת באמצעות פרסום תכנים איכותיים, רצוי כאלו המעודדים מעורבות רגשית של הצרכנים, על מנת לחזק את הקשר שלהם עם המוצר שלכם (מיתוג).

האינטרנט נגיש לכולם כל הזמן, עם זאת, שיווק באינטרנט צריך להיות מוכוון ללקוח היחיד, ולטווח הארוך. ככל שנדייק את הניתוח של הצרכן הפוטנציאלי אליו אתם פונים, נוכל להגדיל את המכירות. פנייה ממוקדת לפלח הלקוחות הפוטנציאליים מעלה מאוד את הסיכוי לסגור מכירה בהצלחה, תוך חיסכון ניכר בזמן ובכסף.

שיווק באינטרנט מחייב אפיון ופילוח של הלקוח הפוטנציאלי: לבדוק למי מיועד המוצר המשווק ומהו קהל היעד שלו. לדוגמה: האם מוצר כלשהו מיועד לילדים או למבוגרים, לגברים או לנשים וכדומה. מומלץ לשאול כמה שיותר שאלות, במטרה למקד ולדייק עד כמה שניתן את קהל הלקוחות. בהתאם לתשובות לשאלות הללו, ניתן לתכנן אסטרטגיית קידום מתאימה ולפנות לקהל היעד הרלוונטי.

שיווק באינטרנט באמצעות קידום אתר

באינטרנט, בדומה לעולם האמיתי, כל עסק זקוק לקונים: המטרה של שיווק באינטרנט, היא להביא לאתר האינטרנט של העסק כמה שיותר מבקרים (=קונים פוטנציאליים) ולהפוך כמה שיותר מהם ללקוחות בפועל, כלומר ללקוחות שסוגרים עסקת קנייה.

אחת הדרכים הטובות ביותר להזרמת גולשים\מבקרים לאתר אינטרנט עסקי היא קידום אתרים אורגני. מדובר בערוץ אפטיבי מאוד, בהשוואה למדיה אחרת או העסקת עובדים. קידום אתרים הינו פתרון שנבדק ועובד היטב – מהסיבה הזאת, יותר ויותר חברות בישראל מקדמות את האתרים שלהם באמצעות מקדמי אתרים מנוסים.

היתרון של קידום אתרים הוא שהכל מדיד – ניתן למדוד ולנתח כל שלב בתהליך הקידום עד לקבלת התוצאה הרצויה.