איך מקדמים אתר בגוגל?

גוגל מציגים במקומות הראשונים של התוצאות האורגניות את האתרים הרלוונטיים ביותר לשאילתת חיפוש שבוצעה. הרלוונטיות נקבעת באמצעות שכלול ייחודי של מאות פרמטרים (סיגנלים) שונים. חברות קידום אתרים מכירות הרבה סיגנלים ופועלות לשיפור האיכות והכמות שלהם, לצורך דירוג טוב יותר בגוגל, עבור אתרי הלקוחות.

חברות הקידום יודעות גם, שלצורך קידום בגוגל בזירה תחרותית, חייבים לתת דגש מיוחד ל-2 פרמטרים עיקריים: תוכן וקישורים.

  1. תוכן – התוכן שנמצא בדפי האתר (התוכן הכי נפוץ זה טקסט). רלוונטיות הטקסט בדף האתר לשאילתת החיפוש אותה רוצים לקדם בגוגל היא קריטית. במינימום – הימצאותו של טקסט השאילתה בדף. זה חייב להיות תוכן שמספק מענה הולם לשאילתת החיפוש או כוונת המחפש.
  2. קישורים – קישורים מאתרים אחרים שמפנים לאתר שלכם, באנגלית Links או BackLinks.

כמה חברות לקידום אתרים אוהבות לציין שאם התוכן הוא המלך – הקישורים הם המלכה. אני גם מצטרף לאמירה הזאת.

קידום אתרים בגוגל באמצעות קישורים מאתרים אחרים

  • קישור מאתר לאתר זה "המלצה", הפניה לאתר אמין או רלוונטי. מומלץ שיהיה קשר בין האתר המקשר (אתר ממליץ) לבין האתר המקושר (אתר מומלץ). לדוגמה: אם מקדמים אתר בגוגל בביטוי חיפוש "קידום אתרים", כדאי שהתוכן של העמוד באתר ממנו יוצא הקישור, יהיה בנושא קידום אתרים או שיווק באינטרנט. כך חברה לקידום אתרים יוצרת קישור חזק, מאתר או תוכן רלוונטי – משמעותי ביותר עבור גוגל.
  • טקסט הקישור – אנקור (באנגלית Anchor text) זהו הטקסט שממנו יוצא הקישור – כאשר לוחצים עליו מגיעים אל האתר המקושר. חברות לקידום אתרים משתדלות שהטקסט של הקישור יכלול את הביטוי שמקדמים בגוגל. לדוגמה: אם אני רוצה לקדם את הביטוי "מחיר קידום אתרים", הקישור ייראה כך: מחיר קידום אתרים.

אם זה כל כך קל, למה זה קל כך קשה?

רוב מקדמי אתרים עובדים בשיטות דומות, כאשר הדף הראשון בגוגל שמור לעשרת היצירתיים שבהם – בעלי הניסיון והיכולת ליצור אתר אינטרנט מדויק ורלוונטי, מגובה בקישורים משמעותיים מאתרים אחרים.

העבודה שלי זה לעקוף אתרים שכבר נמצאים בדף הראשון בגוגל.

בדרך כלל, קידום אתרים בגוגל נעשה לפי הסדר הזה:

  • הגדרת מילות מפתח והתאמת האתר למילים או לביטויים רלוונטיים (אופטימיזציה או SEO)
  • יצירת קישורים מאתרים איכותיים והחוצה (קישורים נכנסים, קישורים יוצאים)
  • מעקב שוטף אחר התקדמות האתר בגוגל
  • אופטימיזציה מתמדת בדפי האתר לשיפור חווית השימוש בו ושיפור יחס ההמרה
  • ניהול האתר, אפיון ותכנון של תוכן עתידי
  • ניתוח נתוני גלישה ושיפור ביצועים באתר

זכרו: התוצאות של קידום אורגני בגוגל אינן מיידיות: התהילך אורך כשנה, ויגרום לעלייה יציבה במיקום האתר בתוצאות החיפוש לאורך זמן. חשוב לשים לב לכך, שתוצאות מיידיות בקידום אתר אינטרנט לרוב אינן "מבשרות טובות": מנועי החיפוש עשויים "להעניש" אתרים שחורגים מהנחיות האיכות למנהלי אתרים ולכאלה שעלולים להזיק לחווית השימוש של הגולשים.