קידום אתרים בגוגל

באינטרנט השופע מידע יש חשיבות רבה להימצאותו של אתר במקומות הראשונים בתוצאות החיפוש של גוגל. מיקום גבוה בין התוצאות הראשונות מגדיל את נפח התנועה באתר, ועשוי להיתרגם גם להצלחה כלכלית: בין אם מדובר באתר מסחרי שמוכר מוצרים או בין אם מדובר באתרים שהגדלת נפח התנועה בהם תגדיל רווחים מפרסומות.

כאשר מחפשים בגוגל, מתקבלות תוצאות חיפוש:

 1. תוצאות בצורת מודעות ממומנות – תוצר של פרסום בגוגל. גוגל מסמנת תוצאות אלה בתווית "מודעה"
 2. שאר התוצאות בדף הן תוצאות טבעיות או "תוצאות אורגניות". את התוצאות האלה ניתן להשיג רק באמצעות קידום אתרים אורגני ללא תשלום לגוגל.

קידום אתרים בגוגל

גוגל מציג במקומות הראשונים של התוצאות האורגניות את האתרים הרלוונטיים ביותר לשאילתת חיפוש שבוצעה. גוגל בוחן מאות פרמטרים שונים לדירוג אתרים בתוצאות החיפוש. חלקם חשובים יותר, חלקם פחות. למי שמעוניין לשפר את מיקומי האתר שלו צריך לשים לב ל-2 פרמטרים עיקריים: תוכן וקישורים. השניים האלה הם החשובים ביותר לקידום בגוגל (אם התוכן הוא המלך – הקישורים הם המלכה):

 1. תוכן – התוכן שנמצא בדפי האתר (התוכן הכי נפוץ זה טקסט). רלוונטיות הטקסט בדף האתר לשאילתת החיפוש אותה רוצים לקדם היא קריטית. במינימום – הימצאותו של טקסט השאילתה בדף. זה חייב להיות תוכן שנותן מענה הולם לשאילתת החיפוש או כוונת המחפש.
 2. קישורים – קישורים מאתרים אחרים שמפנים לאתר שלכם, באנגלית Links או BackLinks.

קישורים מאתרים אחרים

 • קישור מאתר לאתר זה למעשה "המלצה" – הפניה לאתר אמין או רלוונטי. כאשר רוצים לקדם ביטוי מסויים ומחפשים קישור משמעותי שייחזק את רלוונטיות הביטוי – הקישור חייב להיות קשור לנושא האתר. לדוגמה: אם מקדמים אתר בביטוי חיפוש "קידום אתרים", כדאי שהתוכן ממנו יוצא הקישור יהיה בנושא קידום אתרים, שיווק באינטרנט או מנועי חיפוש.
 • טקסט הקישור (באנגלית Anchor text) זהו הטקסט הלחיץ ממנו יוצא הקישור. כדאי לכלול את הטקסט של המונח שרוצים לקדם בגוגל. לדוגמה: אם נרצה לקדם את האתר הזה במונח חיפוש "קידום אתרים", הקישור לאתר ייראה כך: קידום אתרים.

אם זה כל כך קל, למה זה קל כך קשה?

רוב מקדמי אתרים עושים בדיוק כך, כאשר הדף הראשון בגוגל שמור לעשרת היצירתיים שבהם – בעלי הניסיון והיכולת ליצור אתר אינטרנט מדויק ורלוונטי, מגובה בקישורים משמעותיים מאתרים אחרים. העבודה שלי היא לעקוף אתרים שכבר נמצאים בדף הראשון בגוגל.

התוצאות של קידום אתרים בגוגל אינן מיידיות: התהילך אורך כשנה, ויגרום לעלייה יציבה במיקום האתר בתוצאות החיפוש לאורך זמן. חשוב לשים לב לכך, שתוצאות מיידיות בקידום אתר אינטרנט לרוב אינן "מבשרות טובות": מנועי החיפוש עשויים "להעניש" אתרים שחורגים מהנחיות האיכות למנהלי אתרים ולכאלה שעלולים להזיק לחווית השימוש של הגולשים.

קידום אתר בגוגל מתבצע בשלבים הבאים:

 • הגדרת מילות מפתח והתאמת האתר למילים או לביטויים רלוונטיים (אופטימיזציה)
 • יצירת קישורים איכותיים והפניות לאתר מאתרים איכותיים אחרים וממנו (קישורים נכנסים, קישורים יוצאים)
 • מעקב שוטף אחר מיקומים בגוגל וקידום האתר בביטויי חיפוש נוספים
 • אופטימיזציה מתמדת בדפי האתר לשיפור חווית השימוש בו ושיפור יחס ההמרה
 • ניהול האתר, אפיון ותכנון של תוכן עתידי
 • ניתוח נתוני גלישה, הסקת מסקנות ושיפור ביצועים באתר