קידום אתרים בגוגל

גולשים המבצעים חיפוש עבור מוצרים או שירות בהם הם מעוניינים, נכנסים קודם לאתרים שמופיעים ראשונים בתוצאות החיפוש של גוגל. אם ברצונכם שהאתר שלכם יתקדם במעלה תוצאות החיפוש של גוגל, גוגל ממליצים שהאתר יהיה מותאם למנועי חיפוש ועם תוכן בעל ערך לגולשים. לאחר מכן אנשים יכירו את האתר שלכם, יבקרו בו וימליצו עליו לאנשים אחרים באמצעות קישורים. מנוע החיפוש יזהה את הפופולריות של האתר שלכם ויעלה אותו בתוצאות החיפוש…

בפועל, המציאות קצת שונה
זה לא קורה כל כך מהר, אף אחד לא ממהר "להמליץ" על האתר שלכם, קידום טבעי בגוגל יכול לקחת שנים. קחו בחשבון שבעמוד הראשון של גוגל מופיעים רק 10 אתרים בממוצע. מה הסיכוי של האתר שלכם להיכנס לטופ 10 בזמן הקרוב?

איך מקדמים אתר בגוגל?

מנוע החיפוש גוגל בוחן מאות פרמטרים שונים לדירוג אתרים בתוצאות החיפוש. חלקם חשובים יותר, חלקם פחות. למי שמעוניין לשפר את מיקומי האתר שלו בגוגל, חייב לשים לב ל-2 פרמטרים עיקריים: תוכן וקישורים. השניים האלה הם החשובים ביותר (אם התוכן הוא המלך – הקישורים הם המלכה).במה מדובר:

  1. תוכן – התוכן שנמצא בדף האתר והתוכן הכי נפוץ זה טקסט. רלוונטיות הטקסט בדף האתר לשאילתת החיפוש אותה רוצים לקדם היא קריטית. במינימום – הימצאותו של טקסט השאילתה בדף. זה חייב להיות תוכן שנותן מענה הולם לשאילתת החיפוש (או כוונת המחפש).
  2. קישורים – קישורים מאתרים אחרים שמפנים לאתר שלכם, באנגלית Links או Backlinks.

אודות קישורים מאתרים אחרים

  • קישור מאתר אחר זה למעשה "המלצה" – הפניה לאתר אמין או רלוונטי. הקישור חייב להיות קשור לנושא האתר. לדוגמה: אם מקדמים אתר במונח חיפוש "קידום אתרים", כדאי שהתוכן ממנו יוצא הקישור יהיה בנושא קידום אתרים או שיווק באינטרנט.
  • בטקסט הקישור (באנגלית Anchor text) כדאי לכלול את הטקסט של המונח שרוצים לקדם בגוגל. לדוגמה: אם ארצה לקדם את האתר הזה במונח חיפוש "קידום אתרים", הקישור לאתר STASEO ייראה כך: קידום אתרים.

אם זה כל כך קל, למה זה קל כך קשה?

רוב מקדמי אתרים עושים בדיוק כך, כאשר הדף הראשון בגוגל שמור ליצירתיים שבהם – בעלי הניסיון והיכולת ליצור אתר אינטרנט מדויק ורלוונטי, מגובה בקישורים משמעותיים מאתרים אחרים.

העבודה שלי היא לעקוף אתרים שכבר נמצאים בדף הראשון בגוגל. גם האתר שלכם יכול להיות בטופ ולייצר הרבה יותר הכנסות עבור העסק שלכם.

מוכנים לשנות את כללי המשחק?