קידום אתר B2B
אם יש לכם טכנולוגיה, מוצר או שירות הפונים לקהל העסקי\ההנדסי – קידום אורגני לאתר החברה שלכם יהיה שונה מקידום של חברת B2C. טכנית, התהליך של קידום אתרים B2B נבדל במילות המפתח, כלומר בביטויים אותם צריך לקדם בתוצאות החיפוש של גוגל.

B2B SEO

לקוחות עסקיים הם מקצוענים בתחומם (כמוכם), לכן מילות החיפוש שיקלידו בגוגל יהיו מתוך עולמם (וגם עולמכם) המקצועי. לכן, כל אסטרטגיית התוכן והקידום באתר שלכם חייבת להיות בתחום המקצועי הספציפי.

קידום אתר B2B לעומת B2C

בניגוד לקידום אתר B2C בו הקידום מכוון למוצר או שירות, קידום אתר b2b מתמקד בעיקר בפתרון בעיות ולאו דווקא במוצרים או שירותים.

דוגמה לקידום אתר B2C
לקוח פרטי שמחפש פתרון לקירור ביתו בקיץ החם, יחפש בגוגל מזגן או חברת מזגנים. קידום אתר B2C במקרה הזה יהיה עבור ביטויים כמו "מזגן מומלץ" או "מתקין מזגנים".

דוגמה לקידום אתר B2B
לקוח עסקי שחפש פתרון לבעיית הקירור של המערכת שלו, יקליד בגוגל שאלות או מונחים שלדעתו יכוונו אותו לפתרון הבעיה. במקרה הזה, קידום אתר B2B יהיה מכוון להסבר על הפתרונות האפשריים לבעיה, כאשר האתר יציג את הטכנולוגיה או את השירות של החברה, שמסייעים בפתרון בעיות מהסוג הספציפי הזה (ביטויי חיפוש מורכבים יותר).

לכן, קידום אתר של חברת B2B המציעה פתרונות קירור תעשייתיים יהיה שונה מקידום חברת מזגנים הפונה לשוק הפרטי.

קידום אתרי B2B זה לא רק מילות מפתח

בדרך כלל, בשלב כזה או אחר כל שרשרת התפקידים של חרבת הלקוח תעיין באתר החברה שלכם. לכן, הנראות של האתר שלכם כמו הטקסטים, התמונות ועיצוב האתר חייבים להתאים לקהל היעד, קהל שאתם מכירים היטב – מהנדסים, מתכנתים, CTO, אנשי רכש ומנכ"לים.

אתם חברת B2B? תשימו את הדברים על השולחן (יותר נכון – באתר)

קידום אתרי B2B מתמקד בקידום ביטויים הקשורים לעולמם של הלקוחות העסקיים. יחד עם קידום אתר החברה שלכם, חשוב להציג באתר את כל היתרונות של הפתרונות שאתם מציעים.

לפעמים כדאי לחלק את היתרונות לוורטיקלים שונים ולהציגם בנפרד עבור כל אחד מבעלי התפקידים:

  • המהנדס – ישמח להבין מהו היתרון הטכני \ ההנדסי שלכם.
  • בקרת האיכות – האם ואיזו בקרת איכות יש לחברה שלכם, איזה certificates
  • השיווק והמכירות – ירצו לדעת עד כמה הפתרון שלכם משפר את הנראות או את היכולת של המוצר שלהם.
  • הרכש – ישמחו להבין את הקלות של שרשרת האספקה שלכם, אופן הזמנת השירות\מוצר, זמני אספקה, תנאים מיוחדים.
  • CFO – מה הן אפשרויות התשלום, האם יש גמישות ובמה תלויה
  • המנכ"ל – איך השירות שלכם עוזר לחסוך במשאבי החברה ואיך אתם עוזרים להם להרוויח יותר כסף.
  • בשביל כולם – Case Studies או מכתבי תודה מלקוחות קיימים\קודמים.

אם אתר החברה שלכם פונה לשוק העסקי בישראל או בחו"ל, קידום אתר B2B מחייב להציג באתר את המידע הרלוונטי, שהייתים רוצים לראות גם באתר הספק שלכם.

לקוח עסקי