קידום אתרים בגוגל

כל חברה עם אתר אינטרנט רוצה להיות בדיוק איפה שכולם מחפשים – בגוגל. כנ"ל גם לגבי עסקים קטנים, יזמים וכל מי שמעוניין לקבל תנועת גולשים לאתר שלו דרך ענקית החיפוש, קידום בגוגל מאפשר בדיוק את זה: גולשים המבצעים חיפוש עבור מוצר או שירות בו הם מעוניינים, נכנסים קודם לאתרים שמופיעים ראשונים בתוצאות החיפוש.

אחרי שאתם מכירים את היתרונות של אתר אינטרנט מדורג במקום ה-1 בגוגל, תהיתם איך מגיעים לשם?

אפשר לתמצת את זה כך:

כדי שהאתר שלכם יתקדם במעלה תוצאות החיפוש, גוגל ממליצים לדאוג לכך, שהאתר שלכם יהיה מותאם למנועי חיפוש ובעל תוכן עם ערך רב לגולשים. עם הזמן, אנשים יכירו את האתר שלכם, יבקרו בו וגם ימליצו עליו לאנשים אחרים באמצעות קישורים. מנוע החיפוש יזהה את הפופולריות של האתר שלכם ויתקדם אותו בתוצאות החיפוש…

על הנייר זה נכון, אך המציאות היא:
זה לא קורה כל כך מהר, אף אחד לא ממהר "להמליץ" על האתר שלכם, זה יכול לקחת שנים. קחו בחשבון שבעמוד הראשון של גוגל מופיעים רק 10 אתרים בממוצע, מה הסיכוי של האתר שלכם להיכנס לטופ 10 בזמן הקרוב?

איך מקדמים אתר בגוגל?

מנוע החיפוש גוגל בוחן מאות פרמטרים שונים לדירוג אתרים בתוצאות החיפוש. חלקם חשובים יותר, חלקם פחות. למי שמעוניין לשפר את מיקומי האתר שלו בגוגל, חייב לשים לב ל-2 פרמטרים עיקריים: תוכן וקישורים. השניים האלה הם החשובים ביותר (אם התוכן הוא המלך – הקישורים הם המלכה).מה זה בעצם:

  1. תוכן – התוכן שנמצא בדף האתר, הכי נפוץ – טקסט. רלוונטיות הטקסט בדף האתר לשאילתת החיפוש אותה רוצים לקדם היא קריטית. במינימום – הימצאותו של טקסט השאילתה בדף. חייב להיות תוכן שנותן מענה מדוייק לשאילתת החיפוש.
  2. קישורים – קישורים מאתרים אחרים שמפנים לאתר שלכם, באנגלית Links או Backlinks.

דגשים בנושא קישורים

  • קישור מאתר אחר זה למעשה "המלצה",  הפניה מאתר המקשר למקור אמין או רלוונטי. הקישור חייב להיות רלוונטי לנושא האתר. לדוגמה: אם מקדמים אתר אינטרנט במונח "קידום אתרים", כדאי שהתוכן ממנו יוצא הקישור יהיה בנושא קידום אתרים או שיווק באינטרנט.
  • בטקסט הקישור (באנגלית Anchor text) כדאי לכלול את הטקסט של המונח שרוצים לדרג בגוגל. לדוגמה: אם נרצה לקדם את STASEO במונח חיפוש "קידום אתרים", כדאי שהטקסט של הקישור ייראה כך: קידום אתרים.

אם זה כל כך קל, למה זה קל כך קשה?

כולם עושים את זה: מקדמי אתרים, בעלי אתרים, בלוגרים, חברות קידום אתרים ופורטלים גדולים. הדף הראשון בגוגל שמור ליצירתיים שבהם, בעלי הניסיון והיכולת ליצור אתר אינטרנט מדוייק ורלוונטי, מגובה בקישורים משמעותיים שמגיעים מאתרים אחרים. בנוסף, גוגל משפרים את האלגוריטם שלהם כל הזמן, גם כדי למנוע קידום אתרים מלאכותי – אלה הן הסיבות למה בשנים האחרונות הקידום נהיה מורכב יותר.

העבודה שלי היא לעקוף אתרים שכבר נמצאים בדף הראשון בגוגל. תהיו בטוחים שגם האתר שלכם יכול להיות בטופ ולייצר הרבה יותר הכנסות עבור העסק שלכם.

מוכנים לשנות את כללי המשחק?