קידום אתרים אורגני זאת מילת המפתח

איך גורמים לאתר האינטרט שלכם להופיע בתוצאות הראשונות בגוגל, בביטויי חיפוש שמביאים לכם לקוחות ומכירות? באמצעות קידום אתרים אורגני כמובן. לאתר שנמצא בתוצאות הטבעיות של גוגל יש יתרונות על פני אתר שמקודם בממומן, כי לתווית ה-"מודעה" של גוגל אדוורדס (פרסום בגוגל) יש שני צדדים:

  1. זה עולה כסף בכל פעם כאשר מישהו מקליק על המודעה ומבקר באתר שלכם. זה יכול להיות מעולה אם הקמפיין שלכם עובר אופטימיזציה מתמדת ומייצר כסף – ממוקד ויחס ההמרה באתר פנטסטי (יחס בין כמות המבקרים באתר לכמות הרוכשים או פונים אליכם בפועל). זה לא מתאים לכל אתר, כי אפשר "לבזבז" הרבה כסף ללא תוצאות מוחשיות.
  2. תווית "מודעה" בסמוך לכתובת האתר שלכם. נכון, רוב הגולשים לא יודעים בדיוק להסביר את ההבדל בין סוגי התוצאות (אורגני או ממומן), אך ללא ספק סימון ה"מודעה" מעורר אצלם התנגדות, ספק או צל של סקפטיות מפני שברור שמישהו, איכשהו שילם כסף כדי להופיע כאן.

קידום אתרים אורגני כי טבעי זה הכי אחי

אורגני

אומר את זה בפשטות – ברוב המקרים, קידום אתרים אורגני מייצר את הלידים הטובים ביותר. אנשים סומכים על התוצאות של גוגל: התובנה הרווחת שאם גוגל מראה אתר מסויים בביטוי שחיפשו – סימן האתר הזה הכי רלוונטי, זה אתר בו יקבלו בדיוק את מה שחיפשו הרגע וכי האתר פופלרי, ורבים אחרים ביקרו כאן לפניהם בדיוק בשביל זה. אם יש לכם אתר אינטרנט עסקי ואתם רוצים שיופיע בתוצאות – אתם חייבים קידום אורגני, אחרת איך תגיעו לדף הראשון מלכתחילה?

מה אורגני כאן אם הקידום מלאכותי?

קידום אתרים אורגני (או קידום טבעי) הוא קידום מלאכותי ואי אפשר אחרת. גם חלק מהירקות האורגניים גדלים בחממות מלאכותיות. תחפשו את הביטוי הנחשק שלכם בגוגל ותבדקו איזה אתרים מופיעים בדף הראשון בתוצאות האורגניות. תראו את התוצאות של פורומים, אתרי חדשות וויקיפדיה וכמובן אתרים של מתחרים. כל האתרים האלה טובים, כולם רלוונטיים למונח החיפוש שלכם וסביר להניח שלא ניתן לעקוף אותם "בטבעיות" בזמן הקרוב, ללא התערבות מלאכותית של איש מקצוע – מקדם אתרים.

כל פעם קצת

לפעמים נדמה שבגלל שקידום אתרים אורגני לוקח הרבה זמן ביחס לקידום ממומן, כל האופרציה הזאת אינה כדאית. זאת טעות לחשוב כך: בדיוק כמו צמח שגודל לו בטבעיות משתיל קטן והופך להיות פרי עץ גדול שמניב פירות כל שנה, כך גם אתר האינטרנט שלכם. בהדרגה, אתר האינטרנט שלכם יעלה בתוצאות החיפוש בגוגל בביטויי חיפוש רבים, יקבל יותר חשיפות וכניסת גולשים דרך החיפוש – גולשים "חינמיים" שלא משלמים עבור הביקור שלהם כסף. הגולשים האלה יפכו להיות הלקוחות שלכם, כל פעם קצת, כל השנה, כל שנה.

הנכס האינטרנטי שלכם

כמו כל יזמות או ערוץ שיווקי, גם האתר שלכם דורש השקעה כספית. מחיר SEO משתנה מאתר מאתר, אך בלי קשר למחירים יש מחנה משותף לאתרים מצליחים: אתר אינטרנט שביצע קידום אורגני ובזכות זה מושך אליו תנועת גולשים דרך החיפוש, הופך להיות נכס שווה כסף:

  • כמה עולה אתר אינטרנט שבכל יום מוכר עגלת תינוקות בשווי 2500 שקל ללא מאמץ?
  • מה השווי של אתר טכנולוגי שמביא הזמנת עבודה בשווי 150 אלף דולר בכל חודש?
  • עד כמה תעריכו את האתר שלכם אם יוכל לייצר עבורכם הכנסה של עשרות אלפי שקלים בחודש?
  • כמה תהיו מוכנים להשקיע באתר שמאפשר גיוס לקוחות חדשים על בסיס קבוע?

אם יש לכם אתר חברה ותרצו להפוך אותו לנכס שיווקי – קידום אתרים זאת הדרך.

מוכנים לשנות את כללי המשחק?