קידום אתרים

איך גורמים לאתר שלכם להופיע ראשון בגוגל? באמצעות שירותי קידום אתרים כמובן.

לאתר אינטרנט עסקי שנמצא בתוצאות הטבעיות (אורגניות) של גוגל יש יתרונות על פני אתר שמקודם באדוורדס, כי לתווית המודעה של גוגל יש שני צדדים:

  1. בכל פעם כאשר מישהו מקליק על המודעה ומבקר באתר שלכם – זה עולה כסף. זה לא מתאים לכל אתר, כי אפשר "לבזבז" הרבה כסף ללא תוצאות מוחשיות.
  2. כיתוב "מודעה" בסמוך לכתובת האתר שלכם. למרות שרוב האנשים לא יודעים להסביר את ההבדל בין 2 סוגי התוצאות (אורגני או מודעות), אך סימון ה"מודעה" מעורר אצלם התנגדות פנימית וצל של סקפטיות מפני שברור להם ששמישהו, איכשהו משלם כסף כדי להופיע כאן.

קידום אתרים אורגני זה קידום טבעי

אורגני

אומר את זה בפשטות – קידום אתרים אורגני בגוגל מייצר את הלידים הטובים ביותר. אנשים סומכים על תוצאות החיפוש של גוגל: התובנה הרווחת שאם גוגל מראה אתר מסויים בביטוי שחיפשו, זה סימן שהאתר הזה הכי רלוונטי, האתר פופלרי ורבים אחרים ביקרו כאן לפניהם. אם יש לכם אתר אינטרנט עסקי ואתם רוצים להופיע בתוצאות הטבעיות – אתם חייבים קידום אורגני.

מה אורגני פה? זה קידום מלאכותי

קידום אקטיבי עם יעדים זה קידום אתרים מלאכותי – אי אפשר להגדיר את זאת אחרת. גם חלק גדול מהירקות האורגניים גדלים בחממות מלאכותיות. תחפשו את הביטוי הנחשק שלכם בגוגל ותבדקו איזה אתרים מופיעים בדף הראשון בתוצאות החיפוש האורגניות. כל האתרים האלה רלוונטיים למונח החיפוש שהקלדתם וסביר להניח שלא ניתן לעקוף אותם "בטבעיות" ללא התערבות מלאכותית של מקדם אתרים.

כל פעם קצת

לפעמים נדמה שבגלל שקידום אתרים אורגני לוקח הרבה זמן ביחס לקידום ממומן, כל האופרציה הזאת לא כדאית. זאת טעות לחשוב כך: בדיוק כמו צמח שגודל לו בטבעיות משתיל קטן ההופך להיות פרי עץ גדול, שמניב פירות כל השנה, כל שנה. כך גם אתר האינטרנט שלכם: האתר יעלה בהדרגה בתוצאות האורגניות במונחי חיפוש רבים, יקבל גולשים "חינמיים", שלא משלמים עבור הביקור שלהם כסף. הגולשים האלה יפכו להיות הלקוחות שלכם, כל פעם קצת, כל הזמן.

הנכס האינטרנטי שלכם

כמו כל יזמות לא מכוונת, גם האתר שלכם זקוק להשקעה כספית. לאתרים מצליחים יש מחנה משותף: בעל אתר אינטרנט שמשקיע בקידום אורגני הופך את האתר שלו לנכס ששווה כסף:

  • כמה עולה אתר אינטרנט שבכל יום מוכר עגלת תינוקות בשווי 2500 שקל ללא מאמץ?
  • מה השווי של אתר אינטרנט שמביא הזמנת עבודה בשווי 150 אלף ש"ח בחודש?
  • כמה תהיו מוכנים להשקיע באתר שמאפשר גיוס לקוחות חדשים על בסיס קבוע?

גם אתם מוזמנים להפוך את האתר שלכם לנכס שיווקי

מוכנים לשנות את כללי המשחק?


אפשרויות קידום נוספות

בנוסף לקידום אתרים ישנן אפשרויות נוספות לקידום ושיווק באינטרנט:

  • קידום ברשתות חברתיות: קידום בפייסבוק, קידום בלינקדין, קידום בפינטרסט או אינסטאגרם. שימו לב שקידום ברשתות החברתיות לא מתאים לכל עסק ועלול להיות יקר ולא יעיל.
  • קידום במנועי חיפוש נוספים: קידום אתרים בבינג, קידום ביאהו, יאנדקס ברוסיה, באיידו בסין – כולם מנועי חיפוש פופולריים בנקודות שונות בעולם.
  • לחברות ישראליות קידום אתרים בגוגל ישראל נחשב לשירות המומלץ ביותר.
  • לחברות שפונות למדינות אחרות – קידום אתר בחו"ל הוא השירות שמתאים.